قوانین و مقررات سایت

 

 • کاربر گرامی توافق نامه‌ای که پیش روی شماست، بین فارآب مارکت متعلق به شرکت فارآب و كاربران منعقد می‌گردد كه هدف از آن ایجاد محیطی امن است تا كاربران بتوانند با استفاده از امكانات این سایت اقدام به خرید اینترنتی محصولات فارآب نمایند. این توافق نامه پس از زمان ثبت نام کاربر در سایت، در هر زمانی که از امکانات سایت استفاده می‌نماید، معتبر خواهد بود و در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

ماده اول : شرایط عمومی عضویت

 • کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سایت می‌بایست به عضویت سایت درآیند.
 • طبق قوانین مدنی و تجاری ایران، تنها اشخاص بالای ۱۸ سال می توانند عضو سایت شوند و از خدمات سایت استفاده كنند.
 • کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می‌باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده‌ی سایت ندارد.
 • کلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و کدپستی محل دریافت کالا و برخی مشخصات فردی دیگر از شما درخواست می شود كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به، به روزرسانی آن‌ها می‌باشد و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده‌ی شخص کاربر می‌باشد.
 • سایت می‌تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی خود درخواست نماید که ارسال این مدارک جهت فعالیت در سایت الزامی می‌باشد.
 • کلیه کاربران می‌بایست با قبول و تأیید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق سیاست‌های سایت ملزم به تأیید مجدد می‌باشند.
 • سایت اطلاعات دریافت شده از كاربران را، فقط در معاملات مورد استفاده خود و یا سایر کاربران طرف قراردادایشان قرار خواهد داد و این اطلاعات محرمانه تلقی شده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد گرفت مگر آنکه در صورت نیاز با كسب اجازه از كاربر در امور تجاری نسبت به بهره برداری از این اطلاعات اقدام گردد و یا در صورت پیگرد قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد.
 • كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می‌شود مسئول خواهد بود. سایت پس از گذشت ۲۴ ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می‌تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
 • در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و فورس ماژور امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
 • کاربر مجاز به نگارش و درج مطالب و تصاویری که به نحوی افشاگر اطلاعات شخصی کاربر دیگر یا مقامات رسمی سایت است، نمی باشد.
 • آدرس و یا آدرس‌هایی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات ارسال بر عهده‌ی شخص کاربر می‌باشد.
 • سایت در قبال مطالبی كه از طریق كاربران در سایت وارد شده چه نادرست، گمراه كننده و غیر اخلاقی مسئول نخواهد بود و این مسأله از موارد لغو پنل کاربری خواهد بود.
 • سایت برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلال در روند معامله، طرف ذی‌ربط را از طریق پست الکترونیکی یا پیامک یا پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.

 

تعریف واژگان:

۱- سایت: منظور از سایت در این توافق‌نامه فروشگاه آنلاین فارآب مارکت می‌باشد.

۲- خریدار:کاربری است که اقدام به خرید کالا در سایت می‌نماید.

۳- سامانه ثبت اعتراض: سامانه ای است که کاربران محترم در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض در امور معاملاتی با مراجعه به آن، در قسمت تماس با ما اقدام به اعلام اعتراض خود می نمایند.

۴- فرآیند انعقاد قرارداد: به فرایند الکترونیکی و آنلاین انجام توافق مابین کاربران و سایت گفته می شود و تابع قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ می باشد.

۵- دستورالعمل ها: کلیه‌ی اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد هستند که به صورت الکترونیکی ضمیمه قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد هستند و اجرای تمامی آنها برای کاربران لازم الاجرا خواهد بود.

۶- محصول: انواع کالاهای موجود که قرار است از طریق وب سایت به فروش برسد.

۷- ابلاغیه‌ها: موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از سوی سایت به صورت الکترونیکی به کاربران ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای کاربران لازم الاجراست.

                

ماده دوم : قوانین مورد توجه کاربران

 • خریدار محترم می‌بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تأییدیه لازم را اعلام نمایند و در صورت عدم رضایت از کالای تحویلی، کالا را تحویل نگیرند (در صورت عدم تحویل کالا  به دلایل غیر موجه هزینه ارسال از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد).
 •  در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا (از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری)، خریدار موظف به اعلام اعتراض در سایت می‌باشد و در صورت تأیید اعتراض مبلغ پرداخت شده نیز به حساب ایشان واریز می شود.
 •  کالا به آدرس ثبت شده توسط خریدار در سایت ارسال خواهد شد.
 • خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیای تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد.
 • احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار با تأیید تحویل توسط خریدار در هنگام تحویل گرفتن کالا صورت میپذیرد.
 • در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه‌ی تحویل کالا، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض، دلیل حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.
 •  چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری با ارائه کد سفارش و مدارک هویتی سفارش دهنده، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.
 • شرایط ثبت اعتراض خریدار:

       خریدار می تواند در موارد ذیل نسبت به عملیات خرید کالا به سایت اعلام اعتراض نماید:

          ۱- در صورت عدم ارسال کالا در زمان تعیین شده

          ۲- عدم تحویل گرفتن کالا به دلیل عدم مطابقت (طبق شرایط عدم مطابقت در آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات سایت)

          ۳- در صورت مشاهده ایراداتی که در زمان تحویل قابل بررسی نبوده است (با ارائه دلایل و مدارک مستند)

 

ماده سوم: روش  حل اختلاف

 •  در صورت ثبت اعتراض خریدار از کالای خریداری شده و بروز مشکلات اعلام شده‌ی دیگر از طرف خریدار در انجام معاملات، سایت سامانه‌ای تحت عنوان "سامانه رسیدگی به اعتراض" در قسمت تماس با ما معرفی کرده است. در این سامانه سعی بر این است كه اختلاف ایجاد شده را حل و فصل گردد. در صورت عدم توافق طرفین نسبت به حل اختلاف به وجود آمده و در صورت حل موضوع قضیه منتفی و در غیر این صورت موضوع اعتراض به شورای حل اختلاف سایت ارجاع خواهد شد.
 •  کلیه دعاوی که در شورای حل اختلاف سایت مطرح می گردد توسط احدی از مدیران سایت به عنوان حکم و داور مرضی الطرفین انجام می‌پذیرد و رای صادره لازم الاجرا خواهد بود.
 • کاربران محترم می‌بایست در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض در امور معاملاتی با مراجعه به سامانه ثبت اعتراض حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف نمایند و با ثبت آن سایت را آگاه سازند. اقدام به آگاه سازی مقامات سایت از هر روش دیگر تضمینی برای پیگیری سایت نسبت به اعتراضات نخواهد داشت.
 • در حل اختلاف چنانچه رأی به نفع خریدار صادر شود، معامله فسخ بوده و خریدار می بایست ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت كاری كالا را به مأمور تحویل اعلام شده از طرف سایت تحویل دهد و کد رهگیری آن را در سامانه حل اختلاف کالا درج نماید تا برای سایت قابل رؤیت و پیگیری باشد. پس از رؤیت کد و پیگیری و حصول اطمینان سایت از ارجاع کالا، (دریافت قطعی سایت و عدم اعتراض) مبلغ خرید کالا به خریدار مسترد می گردد.
 • خریدار تنها در صورت صدور رای بخش حل اختلاف، مبنی بر مرجوع شدن کالا می تواند کالا را برگشت دهد و مسئولیت مرجوع کردن کالا بدون هماهنگی، بر عهده خریدار می باشد.
 • در صورتی كه خریدار ظرف مدت معلوم شده كالا را مرجوع نکرده و کد رهگیری آن را اعلام ننماید، سایت این امر را به منزله انصراف خریدار از اعتراض خود تشخیص داده، معامله را انجام شده اطلاق خواهد کرد.
 • پس از اعلام فسخ معامله از طرف سایت، هزینه‌ی استرداد كالا بر عهده‌ی محکوم‌له خواهد بود و در صورت عدم پرداخت هزینه از طرف وی، سایت اجازه کسر هزینه استرداد را از اعتبار کاربر خواهد داشت.
 • در مرحله حل اختلاف، ارتباط دو طرف خارج از سامانه، تحت پوشش سایت نبوده و ادعاهای طرفین دعوی نسبت به آن ملاک تصمیم گیری سایت قرار نمی گیرد.

 

 ماده چهارم: سایر موارد

 • مطابق ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون نیست.
 • همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسئولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.
 • تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، بانکی، پولشویی ، قوانین گمرکی، نقض حقوق مصرف کنندگان، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سوء استفاده از خدمات سایت برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.